Redovitost fizičke aktivnosti je više od napornog treninga
Vjerojatno ste čuli za izraz „zona“ koja se najčešće spominje kod trkača, ili za frazu „osjećam se kao dijete“ obično nakon prakticiranja yoge, te osjećaj entuzijazma koji opisuju planinari.
Tjelesna aktivnost, posebno aerobna, značajno pridonosi stvaranju serotonina u mozgu te lučenju epinefrina koji utječu na stanje well – binga, osjećaja sreće, zadovoljstva i ispunjenosti.
Kada se ti kemijski spojevi izluče u našem organizmu oni još nekoliko dana kolaju našim tijekom i prenose se do stanica. Kontinuitet, redovitost izvođenja fizičke aktivnosti pridonosi konstantnom održavanju razine „sreće“ i kemikalija „sreće“ u našem organizmu.
Optimalna količina tjelesne aktivnosti da se osnaži lučenje serotina je 3 sata tjedno, ili 30 minuta većinu dana u tjednu. Također tih 30 dnevnih minuta u fizičkoj aktivnosti mogu biti raspoređeni u nekoliko manjih etapa od primjerice 3 puta po 10 minuta. Malo i kontinuirano u fizičkoj vježbi, izvođenju yoge, planinarenju, plesanju, pilatesu, plivanju dati će dugotrajan, kontinuiran učinak na razinu sreće u tijelu.